Bach virágterápia
Szia!
Örülök, hogy Téged is érdekel ez a téma. Hogy miért lettem Bach virágterapeuta? És egyáltalán mi is ez a Bach virágterápia? Ezekre a kérdésekre találsz választ az alábbi sorokban.
A Bach virágterápia kidolgozása Dr. Edward Bach angol orvos személyéhez köthető. Egy kb 70 éves gyógymódról van szó, amely a természetes gyógymódok közül is kiemelkedik egyedülállóságával.
A Bach virágterapiás készítményekről:
- az esszenciák nem allergének, azaz nem okoznak allergiás tüneteket.
- nem túladagolhatóak
- nincsenek káros mellékhatásai, sőt:)
- nem hatóanyagelvű
- tehát ebből kifolyólag spirituális gyógymódról beszélhetünk, amely a növények rezgései által gyógyít
- szellemi gyógyítómódszer, önismeretfejlesztő
- holisztikus személetű, azaz a terapeuta a pácienst testi-lelki-szellemi szinten egyszerre kezeli, egy egésznek tekinti az embert.
Mi is a betegség?
Bach holisztikus szemléletéből fakadóan úgy tartotta, hogy a betegség nem más, mint szakadás az emberben, ez a szakadás az ember egyénisége és személyisége közötti szakadék. A betegség ennek a szakadéknak a következményeként jelenik meg, és nem büntetés, hanem figyelmeztetőeszköz, és mindaddig fennáll, amíg a személy a megtanulandó leckét figyelembe nem veszi.
A személyiségen belül 2 alapvető szintet különböztet meg:
- a hétköznapi ént (egó)
- magasabb vagy felsőbb Ént.
A betegség oka az, ha az ember nem hallgat a belső irányításra, felsőbb Énjére, hogy életét minél inkább életfeladatával összhangban alakítsa.
A betegségnek sem a valódi oka, sem a gyógyulása nem a fizikai test szintjéről származik. Ha az Egó vét az „Egység törvénye” ellen, annak betegség lesz a vége. A Bach-virágesszenciák segítik a helytelen lelki minták felismerését, és a változás folyamát.
38 féle virágesszencia létezik a Bach virágterápiában. A virágokat 7 csoportba soroljuk. Ezek:
1. Félelem csoport (bohócvirág, napvirág, rezgőnyár, cseresznyeszilva, vörösvirágú vadgesztenye)
2. Bizonytalanság csoport (szikárka, kékgyökér, rozsnok, gyertyán, tárnics, sülzanót)
3. Mások boldogulása miatti túlzott aggódás csoport ( vasfű, szőlő, forrásvíz, katángkóró, bükkfa)
4. Magányosság csoport (békalilom, nebáncsvirág, hangafű)
5. Jelen történései iránti érdektelenség csoport (iszalag, jerikói lonc, fehérvirágú vadgesztenye, oliva, vadgesztenyerügy, vadrepce, vadrózsa)
6. Mások elképzelései és külső hatások iránti túlérzékenység (apróbojtorjám, kisezerjófű, magyal, diófa)
7. Kétségbeesés csoport (vörösfenyő, erdei fenyő, szilfa, ernyős madártej, szelídgesztenye, fűzfa, tölgyfa, vadalma)
+ 8. Elsősegélycsepp
És hogy miért is lettem Bach virágterapeuta? Mindenkinek vannak problémái, legyen szó akár lelki "rosszullétekről" pl. depresszió, magányosság és sorolhatnám; vagy akár fizikai betegségekről, vagy bármi olyan helyzetről az életben, amikor segítségre van szüksége. Ezekkel a problémákkal nem csak nekem, de a családomnak és barátaimnak is szembe kellett nézniük, hiszen mindannyiunk életében megjelennek - tanító jelleggel, most már tudom. A Bach virágterápiában az fogott meg, hogy egy csodálatos, természetes gyógymód, nem gyógyszerekről van szó, hanem a természetben megtalálható csodálatos növények esszenciái a lelkünkre hatva segítenek. Mindig is élt bennem a vágy, hogy segíthessek az embereknek. Mosolygós, vidám természetem miatt sokan mondták, hogy máris jobban érzik magukat, már jól indul a nap... Meghallgattam az embereket és valahogy jobb kedvűen váltunk el egymástól, azonban úgy éreztem, ennél többet szeretnék tenni értük. Egy nap egy ezoterikus magazin a kezembe került, és megakadt a szemem egy képzésen. Rögtön tudtam, intuitívan, hogy én Bach virágterapeuta leszek, pedig akkor még nem tudtam, hogy pontosan mit is takar ez az elnevezés. Így lettem Bach virágterapeuta:) És úgy érzem, életem egyik legjobb döntése volt. Azóta a közérzetem sokkal jobb, kiegyensúlyozottab vagyok és boldogabb.
Személyes tapasztalataimról a menü másik alpontjában olvashatsz.
Ha bármilyen kérdésed van, fordulj hozzám bizalommal. |